Polecany post

MIESZKANIE W HOLANDII

      Czy warto przyjeżdżać? To pytanie bardzo często słyszę. A odpowiedź brzmi - TAK! Dzisiaj podpowiem Wam jak znaleźć mieszkanie w Holandii. Niby to taka łatwa sprawa ale wiele osób ma z tym problem.

1. Makler. Kusząca sprawa jeżeli ktoś chce wydać tak o 200-1 000 euro. Oczywiście wszystko przygotuje i nie musimy się o nic martwić, ale dla mnie to strata pieniędzy :P Ogłoszenia znajdziesz w internecie, w swoim mieście niestety nie podam bo różnią się od miejsca zamieszkania.

2. Na własną rękę. Tutaj nie jest już tak łatwo trochę czasochłonna rzecz. Tutaj bardzo szybko schodzą mieszkania, więc trzeba codziennie śledzić strony i wydzwaniać. Jak szukaliśmy mieszkania z chłopkiem często natrafialiśmy na fajne oferty ale wykonując telefon okazywało się, że niestety oferta nieaktualna. Także cierpliwość to podstawa.

  • www.pararius.com    Ex. - podana cena to tylko czynsz, natomiast incl. to czynsz + opłaty (gaz, woda, prąd). Na tej stronie podane są ogłoszenia przede wszystkim od maklerów ale płacisz tylko za sporządzenie umowy koszt od 150-200 euro (koszta administracyjne).  
  • www.marktplaats.nl   Tutaj już trzeba poszperać takie nasze allegro. Mała uwaga tutaj możesz wyszukać mieszkanie bezpośrednio od właściciela czyli jednym słowem najkorzystniej bez dodatkowych opłat administracyjnych. 
  • domek.nl   Na tej stronie pomogą w KUPNIE domu, kredyt wychodzi taniej niż wynajem ale trzeba spełnić kilka warunków: - jaaropgave z trzech lat  -albo stały kontrakt. Odsyłam do strony tam jest opisane dokładniej :)

Mam nadzieje, że chodź trochę pomogłam. Miłego dnia!Komentarze